Przyjdź i posłuchaj – katechezy dla młodzieży i dorosłych

Czujesz pustkę w życiu? Doświadczasz samotności, cierpienia i zniewolenia? Przygnębiają Cię problemy małżeńskie i rodzinne? Przyjdź i posłuchaj – Bóg nie zapomniał o Tobie! Parafie: św. Zygmunta, św. Rafała Kalinowskiego oraz Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej już odsłonie katechez dla młodzieży i dorosłych.

Nauczania ewangelizacyjne rozpoczęły się w poniedziałek 11 września i są głoszone przez katechistów drogi neokatechumenalnej.

– Jest to cykl bardzo ważnych katechez, które dotykają przede wszystkim serca Pisma Świętego, czyli tzw. Kerygmatu, czyli Słowa dającego życie. Jest to Słowo Boga, który przychodzi i nie chce nas moralnie pouczać, ale pragnie nas ratować tam, gdzie mamy jakąś ciemność, cierpienie, problemy… Bóg bardzo konkretnie odpowiada swoim Słowem, kierowanym do nas współcześnie. Chociaż litery wydają się być stare i dobrze nam znane, to Słowo zawsze jest nowe i aktualne, tak, jak nasza sytuacja, która dzisiaj może być inna, niż kilka lat wcześniej. Dlatego też katechezy te przychodzą w najbardziej odpowiednim dla nas momencie życia. Jeśli Pan Bóg nas zaprasza, nie robi tego przypadkowo, gdyż ma być to lekarstwem dla nas – mówił ks. Jacek Marciniec, proboszcz parafii św. Zygmunta.

Poza katechezami prowadzonymi przez specjalistów, obecni w spotkaniach będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem kryzysu oraz świadectwem wiary. Formuła spotkań została przygotowana tak, aby każdy potrzebujący mógł wyciągnąć z nauk to, co dla niego istotne.

– Motywacje są różne – mogą być to zarówno katechezy pogłębiające naszą wiarę, jak i Słowo dla tych, którzy z jakiegoś powodu dawno nie przekraczali progu Kościoła. To Słowo, które mówi o tym, jak bardzo Bóg szuka każdego człowieka i wszyscy jesteśmy dla Niego Ważni. Słowo to pokazuje nam Boga zatroskanego, który nie chce nas zostawiać z ciężarem religijnych przepisów do wykonania. Pokazuje nam też, że Bóg w pełni inicjatywy przychodzi do nas, by dać nam swoje zbawienie zupełnie za nic – dodał ks. Jacek Marciniec.

Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w kościołach św. Zygmunta oraz św. Rafała Kalinowskiego. Od października spotkania będą się również odbywać w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.

BNO

Skip to content