Rekolekcje wielkopostne w NMP Częstochowskiej

Wielki Post to moment refleksji nad Męką Chrystusa oraz przemyśleń nad własnym postępowaniem. Czas ten trwa 40 dni i jest szansą nawrócenia się ku Bogu. W parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej odbędą się rekolekcje, które pomogą zrozumieć istotę Wielkiego Postu oraz Zmartwychwstania Pańskiego. Transmitowane będą na antenie Radia Fiat.

Ks. Zbigniew Jeż, proboszcz parafii NMP Częstochowskiej zdradził, że tegoroczne nauki wielkopostne będzie głosił wybitny teolog:

– Czas Wielkiego Postu to również czas rekolekcji wielkopostnych, czas pewnego otwierania się na Chrystusa, otwierania swoich drzwi. Chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić na tegoroczne rekolekcje wielkopostne do parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Częstochowie, które rozpoczną się od 3 marca i potrwają do 6 marca, a to zaproszenie jest szczególne jeśli tak można powiedzieć atrakcyjne, ze względu na osobę księdza rekolekcjonisty będzie nim ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w dzisiejszym Kościele.

W jakim terminie będą odbywały się rekolekcje?

– Nauki będą cztery w ciągu dnia, w tygodniu. Natomiast w niedzielę o 7.30, 10.30, 12.00 i 18.00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą o godzinie 7.30, 18.00 i o 20.00, dla pracujących szczególnie i tych, którzy nie mogą być na wcześniejszych godzinach.

Radio Fiat zaprasza do wspólnego przeżywania rekolekcji w parafii NMP Częstochowskiej.

Skip to content