W Wielki Piątek 7 kwietnia o godz. 14.30 wierni uczestniczyli w wyjątkowej Drodze Krzyżowej Małych Kalwarii na Makowym Wzgórzu w Praszce. Nabożeństwo poprowadził bp Andrzeja Przybylski.

Bp Andrzej Przybylski przybliża wyjątkowość Drogi Krzyżowej oraz czym różni się ona od innych:

– Spotykamy się z wiernymi na Kalwarii Praszkowskiej, żeby przeżyć kolejne Misterium Męki Pańskiej, nie jest to zwykłe nabożeństwo, tylko jak co roku organizowane Wielkie Misterium przygotowane przez ludzi, którzy prezentują poszczególne postacie Drogi Krzyżowej. Postaci przede wszystkim umęczonego Pana Jezusa, dlatego tutaj z wielką wiarą pragniemy przeżyć ten Wielki Piątek.

Bp Przybylski mówi o szczególnej intencji, w jakiej sprawowana jest Droga Krzyżowa:

– W tym roku szczególnie będziemy modlić się za Kościół oraz rodzinę, a sama parafia Świętej Rodziny jest również takim Sanktuarium Rodzinnym, które poświęcone jest modlitwie za rodziny i o świętość rodzin.

Edward Dudka, biorący udział w procesji wraz z przyjaciółmi, dzieli się z Radiem Fiat dlaczego zdecydował się uczestniczyć w nabożeństwie, mimo niesprzyjającej pogody:

– Idziemy po prostu z daru serca, niosąc Krzyż oraz figurkę Matki Bożej.

Uczestnictwo w Drogach Krzyżowych na Małych Kalwariach to okazja łącząca wspólnotę parafialną, ale też dzięki swoim różnorodnym lokacjom stanowią dobrą okazję do poznawania malowniczych terenów regionu częstochowskiego.

EG
Galeria: Radio Fiat

Wyjątkowa Droga Krzyżowa w Praszce

Skip to content