Ciekawa zabawa nie tylko na plaży

Częstochowa w czasie wakacji ma do zaoferowania wiele interesujących wydarzeń – nie tylko dla najmłodszych. Jedną z takich atrakcji były warsztaty plastyczne „Obrazy roślinami malowane”, które miały miejsce 26 lipca w Fili nr 6 Biblioteki Publicznej.

Lidia Mikulska, kierownik Fili nr 6. podsumowała poprzednie warsztaty dla dzieci, organizowane przez bibliotekę:

– Spotykamy się tutaj w związku z akcją „Lato w mieście”. Oczywiście biblioteki w Częstochowie, mają szeroki wachlarz propozycji dla młodszych dzieci korzystających z przerwy wakacyjnej. Jesteśmy już po jednych zajęciach, które odbywały się pod koniec czerwca, były to zajęcia z robotyki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Więcej na temat oferty edukacyjnej, z jakiej mogą skorzystać czytelnicy, mówi Anna Boraczyńska z Działu Promocji:

– Biblioteka publiczna to jest takie otwarte miejsce dla wszystkich użytkowników. Nie tylko dla dzieci, ale i dla młodzieży oraz seniorów. Tak naprawdę może w niej spędzać czas każdy, nie tylko wypożyczając książki czy audiobooki, ale proponujemy naszym czytelnikom różne inne formy spędzania wolnego czasu. Przez całe wakacje, prawie wszystkie placówki filialne proponują swoim użytkownikom jakąś ofertę kulturalną. Bardzo dużo się już u nas działo, a tak że będzie się działo w sierpniu. Wszystkie nasze propozycje są w kalendarzu imprez na naszej stronie internetowej, gdzie bardzo serdecznie zachęcam, aby tam zaglądać. Ponieważ jest tam aktualna oferta, którą przygotowujemy. Na pewno będą zajęcia dla dzieci, dla młodzieży, gimnastyka dla seniorów, planujemy również spotkania teatralne i muzyczne. Zdradzę również, że dla trochę starszej młodzieży, bo od 25 roku życia, będzie organizowany kurs z DJ-iem, polegający na poznaniu tajników takiej pracy i nauczenia się czegoś nowego.

Podczas warsztatów plastycznych „Obrazy roślinami malowane” dzieci przy pomocy farb akrylowych w spreju oraz zebranych wcześniej roślin tworzyły na kartkach papieru i płótnach malarskich wybrane przez siebie kompozycje kwiatowe. Udział w warsztatach był bezpłatny, lecz z powodów organizacyjnych trzeba było wcześniej zgłosić chęć udziału w zajęciach.

EG
Fot: Radio Fiat

Skip to content