Janusz Radek w mstowskim GOK-u

W piątkowy wieczór (16 lutego) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie odbył się wyjątkowy koncert. Na zaproszenie wójta Gminy Mstów, Tomasza Gęsiarza, tę niewielką podczęstochowską miejscowość odwiedził dobrze znany w całej Polsce artysta, Janusz Radek. Na kilka chwil przed koncertem artysta opowiedział o graniu kameralnych koncertów oraz o materiale, z którym ostatnio koncertuje:
– Ja nie mam problemu grania w małych miejscowościach. Uważam, że zdecydowanie ciekawiej jest zagrać osiemdziesiąt koncertów w roku po prowincji, niż czterdzieści w dużych miastach. Widz jest wszędzie taki sam, a tak naprawdę w Mstowie widz potrafi być bardziej wdzięczny i ciekawszy tego, co się tak naprawdę robi, niż widz, który oczekuje pewnego poddaństwa (śmiech). Więc ja wolę widza nieskażonego, niezmanierowanego. Jest zapotrzebowanie, sprzedajemy płyty, więc na razie gramy głównie materiał z płyty z Poświatowską.
Sala mstowskiego GOK-u wypełnił się po brzegi sympatykami twórczości Janusza Radka. Publiczność, której liczba sięgała dwustu osób, żywo reagowała na kolejne propozycje wokalisty. Gromkimi brawami i śmiechem nagradzane były również zabawne wprowadzenia do poszczególnych utworów. Artysta urzekł słuchaczy nie tylko wspaniałą interpretacją utworów, ale wspaniałym głosem i umiejętnościami instrumentalnymi. Dlatego nie obyło się bez bisów i zaproszenia artysty na kolejny koncert do Mstowa.

tekst i foto: Zbyszek Derda

Skip to content