Kocia wystawa w Gaude Mater

Fundacja Kot w Pudełku w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie zorganizowała wystawę kotów czekających na nowy dom. Zwierzęta czekające na adopcję są przedstawione na abstrakcyjnych portretach wraz z adnotacją informacyjną o podopiecznym schroniska. Futrzaki można oglądać do 20 marca

Marta Pasieka, inspektor do spraw promocji i administracji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie wyjaśniała cel powstania „Kociej wystawy”:

– Jest to świetna inicjatywa, ponieważ w taki niecodzienny sposób ukazuje portrety naszych podopiecznych jako króli oraz królowe. To super pomysł na promocję naszych podopiecznych dostępna tak naprawdę dla każdego, bo każdy może do Gaude Mater zawitać i podziwiać te wspaniałe dzieła. Pomysł narodził się z chęci pomocy bezdomnym zwierzętom, które każdego dnia czekają na swój dom. Wszystkie osoby zainteresowane mogą zobaczyć tę wystawę, a przyjechać do schroniska, aby zobaczyć na żywo, jak wyglądają koty, które wzięły udział w tejże wystawie.

Robert Sękiewicz, kurator wystaw w Galerii Gaude Mater zaprasza do obejrzenia wystawy charytatywnej oraz do wspierania schroniska:

– Zapraszamy na wystawę wizerunków kociaków. To są kreacje graficzne wizerunków zwierząt, które są podopiecznymi schroniska w Częstochowie. Dlatego taki apel i stąd ta inicjatywa Fundacji Kot w Pudełku, żeby przedstawić te kotki, które najpilniej potrzebują znalezienia mieszkania dla siebie.

Misją Fundacji Kot w Pudełku jest ochrona praw zwierząt oraz działalność w zakresie zwiększenia świadomości społeczeństwa w temacie odpowiedniego traktowania zwierząt i szanowania ich praw.

EG
Galeria: Radio Fiat

Kocia wystawa w Gaude Mater

Skip to content