Koncert pasyjny w Miedźnie

Koncert pasyjny w Miedźnie/fot. GOK w Miedźnie

Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zaprasza na muzyczne przeżywanie Wielkiego Postu. W kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, 14 marca o godz. 15.30, odbędzie się Koncert pasyjny w wykonaniu artystów wokalnych oraz znakomitego instrumentalisty. Z powodów epidemicznych wydarzenie transmitowane będzie w internecie.

– Koncerty pasyjne wpisały się w kulturalny krajobraz naszej gminy – mówi Kamil Majchrzak z Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie, organizator wydarzenia:

– Ten koncert to nawiązanie do pewnego rodzaju tradycji. Koncerty pasyjne odbywały się już w poprzednich latach, w różnej stylistyce. Niestety przez pandemię ta ciągłość została przerwana. Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie zyskał już jednak pewne doświadczenie w organizacji imprez on-line. Chcieliśmy powrócić do tradycji Koncertów pasyjnych, stąd też pomysł na wydarzenie, które odbędzie się już 14 marca.

Repertuar tegorocznego koncertu będzie zróżnicowany i z pewnością zaciekawi słuchaczy. Hasłem przewodnim będą słowa „Passus et sepultus”, nawiązujące do męki Chrystusa.

– Postawiliśmy na repertuar klasyczny, który według mnie najlepiej pasuje do Koncertu pasyjnego. Wystąpi Tadeusz Barylski, organista związany z Częstochową. Znakomity instrumentalista, animator życia kulturalnego i pedagog. Usłyszycie też Państwo Jasnogórski Kwartet Wokalny Cantus, prowadzony przez dr. hab. Przemysława Jeziorowskiego, wykładowcę Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie.

Koncert Pasyjny rozpocznie się 14 marca o godz. 15.30. Transmisja z wydarzenia na Facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnie.

ABK

Koncert pasyjny w Miedźnie/fot. GOK w Miedźnie