Uchronić od zapomnienia – promocja książki o Lucjuszu Cyganowskim

W Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego w Częstochowie w środę, 13 marca o godz. 17.00 odbyło się spotkanie autorskie wraz z promocją książki pod tytułem „Lucjusz Władysław Cyganowski. Artysta-grawer 1882-1943” autorstwa Andrzeja Paszty oraz Piotra Paszty. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Ozimek.

Prowadząca spotkanie,  dyrektor Muzeum Częstochowskiego, mówiła o szerokiej działalności oraz współpracach z lokalnym środowiskiem:

– Jako Muzeum Częstochowskie staramy się organizować nie tylko wystawy, promować własne wydarzenia i publikacje, ale też wspieramy lokalne środowiska i współpracujemy z nimi. Pan Andrzej Paszta udostępnił nam swoje zbiory na kolejne przygotowywane przez nas ekspozycje i wspierał nas. Więc teraz jest nam miło, że my też we współpracy możemy promować książkę, którą z pasji kolekcjonerskich stworzył razem ze swoim synem.

Andrzej Paszta, współautor książki opowiadał o wieloletnich przygotowaniach do wydania publikacji oraz etapach jej powstawania:

– Sprawa zaczęła się dosyć dawno, ponieważ w 2013 roku wydaliśmy pierwszą pozycję o Lucjuszu Cyganowskim. Po 11 latach zbierania dokumentów i artefaktów wydajemy drugą pozycję na temat tego częstochowskiego artysty grawera. Książka jest wynikiem 11-letnich starań jakim było zbieranie informacji. W ten sposób powstała książka, która wydaje się nam bardzo ważna, bo do czasu pierwszej naszej publikacji, która była z dr. Juliuszem Sentowskim, nie było żadnych publikacji na temat naszego częstochowskiego artysty Pana Lucjusza Władysława Cyganowskiego.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję do rozmowy z autorami, nabycia książki oraz zobaczenia wytworów pozostałych po artyście.

EG
Galeria: Radio Fiat

Uchronić od zapomnienia – promocja książki o Lucjuszu Cyganowskim

Skip to content