Wernisaż fotografii Grupy „Pstryk”

Fot. Radio Fiat

Do 8 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater można oglądać prace autorstwa Grupy Fotograficznej „Pstryk”. Działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Częstochowskiej ekipa została założona w 2008 roku.

Uczestnicy zgłębiają tajniki sztuki fotograficznej pod kierunkiem Roberta Sękiewicza, na co dzień pracującego w Gaude Mater. Jednym z fotografów Grupy jest Ewa Klama, która robieniem zdjęć pasjonuje się od młodości.

– Będąc w liceum, chodziłam już wtedy na kółko fotograficzne. Śmieję się, bo to zamierzchłe czasy. Wtedy oczywiście były klisze, wywoływało się zdjęcia w ciemni. Mnie fotografia interesowała od dawna. Mam skłonności i techniczne, więc interesował mnie też proces wywoływania zdjęć – mówiła Ewa Klama.

Spotkania przedstawicieli Grupy „Pstryk” odbywają się raz w miesiącu. Podczas ich trwania członkowie prezentują i omawiają swoje fotografie, spośród których wybierane są najlepsze. Te stanowią później elementy czasowych wystaw, organizowanych w Gaude Mater oraz innych miejscach kultury. Tematem obecnie prezentowanych fotografii są kolory świata.

– W tym temacie będą przedstawiane zdjęcia i przy współpracy Roberta Sękiewicza prezentujemy i omawiamy, co ewentualnie poprawić. To nasza nauka i motywacja do robienia coraz lepszych fotografii – powiedział  Zenon Jeznach, opiekun Grupy.

Zdjęcia autorstwa uczestników Grupy Fotograficznej pochodzą z własnych archiwów, bieżących fotografii indywidualnych oraz wykonanych na wspólnych plenerach. Każde spotkanie dotyczy innej tematyki, wokół której są prezentowane zdjęcia.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Skip to content