nordic walking sztafeta meska

I Sztafetowe Mistrzostwa Jury w półmaratonie nordic walking odbyły się 11 listopada w Lgocie Murowanej koło Zawiercia. W zawodach startowały czteroosobowe sztafety męskie, kobiece i mieszane oraz zawodnicy indywidualni na dystansie ponad 21 km. Sztafety musiały pokonać dystans 4 x 5 km 27 m, a zawodnicy indywidualni pełny półmaraton. Na trasie rywalizowało 20 zespołów, w tym trzy z Częstochowy.

Rywalizację sztafet kobiecych z wyraźną przewagą wygrała drużyna Regatta Nordic Team Częstochowa w składzie:: Katarzyna Reczulska, Izabela Grzyb, Beata Kaniowska i Ewa Dusiel, pokonując silną ekipę Silesia Nordic Team oraz Sengam Sport NW.

Wśród mężczyzn rywalizacja toczyła się do ostatnich metrów, na których o 5 sekund częstochowska Regatta w składzie Daniel Wojtasiński, Michał Zarębski, Mariusz Reczulski i Karol Stiller musiała uznać wyższość rywali z drużyny Porozumienie Mocy. Trzecie miejsce przypadło również reprezentantom naszego miasta – Zabieganym Częstochowa – w składzie: Konrad Strzelecki, Dariusz Bińczyk, Grzegorz Welm i Krzysztof Arabas.

Wśród sztafet mieszanych triumfowała zawierciańska drużyna – “Chodze z Clleo”.

W indywidualnych Mistrzostwach Jury w półmaratonie na drugim miejscu podium w kategorii wiekowej uplasował się Jarosław Pietrzyk, a Paweł Stępniewski zajął czwartą lokatę – obaj Regatta Nordic Team Częstochowa.

Źródło: Regatta Nordic Team Częstochowa