Oficjalne otwarcie hali sportowej w Słowiku

W środę, 6 marca o godz. 13:00 Hala sportowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku została oficjalnie otwarta. Nowy obiekt poświęcił abp Wacław Depo, który był gościem specjalnym. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciło wiele osób aktywnie działających na rzecz gminy oraz związanych z zespołem szkół.

Abp Wacław Depo zwrócił szczególną uwagę na kwestię integralnego wychowania dzieci i młodzieży, aby w szkolnictwie rola nauki oraz rozwoju sportowego miała tak samo ważną rolę:

– Bardzo się cieszę, że mogę wejść w to środowisko nie tylko przedszkolno-szkolne, ale również w grono osób, które tworzyły tę salę gimnastyczną dla dobra naszych dzieci i młodzieży. Drugą rzeczą jest, że zawsze nam chodzi o integralne wychowanie, czyli intelektualna strona jest bardzo ważna, ale również i ta sportowa, czyli ruchowa. To jest bardzo ważne, bo to sprawa świata natury, w którym my też jesteśmy, ale mamy panować nad naturą, a służy nam ona wtedy przy rozwoju ogólnym naszego człowieczeństwa.

Krzysztof Ujma wójt Gminy Poczesna, mówił o wieloletnim przedsięwzięciu, jakim było realizowanie projektu stworzenia nowej hali sportowej:

– Jeżeli chodzi o realizację tego projektu, to na pewno od wielu lat była potrzeba budowy takiej hali sportowej, a właściwie szkoły. Wybudowaliśmy oprócz hali sportowej również pomieszczenia dydaktyczne z całym zapleczem. Mówiły już o tym wcześniejsze osoby, które miały wpływ czy w samorządzie, czy tutaj bezpośrednio w miejscowości, czy w szkole, że taka potrzeba jest, żeby tu w miejscowości Słowik powstała hala sportowa z prawdziwego zdarzenia, ponieważ ta szkoła jest bardzo aktywna, jeżeli chodzi zaangażowanie sportowe. Oczywiście od pomysłu do realizacji jest daleka droga, a proces realizacji już samej budowy nawet trwa krócej niż całe przygotowanie. Z jednej strony trzeba wykonać to, co zależy ode mnie jako wójta, czyli dokumentacja techniczna, cały projekt budowlany w uzgodnieniu z samorządem lokalnym oraz szkołą. My to wszystko wraz z innymi zaangażowanymi zrobiliśmy.

Jak wiadomo duże inwestycje związane, są z dużym nakładem środków finansowych. Jak wyglądało ich pozyskiwanie? Odpowiadał Ujma:

– Staraliśmy się o to z różnych źródeł. Poprzez Ministerstwo Edukacji, polityków czy posłów. Po to, żeby dla tej społeczności taki obiekt wybudować. Nie ukrywam, że czasami odbijaliśmy się, ale ta nasza determinacja i chęć wykonania tego co potrzebne w tej miejscowości.

Iwona Skęda dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego podkreśliła, że nowa sala gimnastyczna jest nie tylko sportową przestrzenią dla uczniów:

– Uroczystość jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej naszej społeczności. Nasza szkoła ma otwarcie sali gimnastycznej, na którą czekaliśmy bardzo długo. Jako jedyni z terenu Gminy Poczesna nie mieliśmy do tej pory sali gimnastycznej. Uczniowie korzystali z zastępczej sali, niewiele większej od sali dydaktycznej. Teraz wszyscy uczniowie mogą się rozwijać sportowo, ale nie tylko, ponieważ z sali mogą korzystać również kluby i stowarzyszenia oraz wszyscy mieszkańcy całej gminy.

Koszt inwestycji w infrastrukturę sportową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku wyniósł ponad 6 milionów zł. Fundusze potrzebne na realizację zostały pozyskane z Rządowego Funduszu „Polski Ład” oraz budżetu Gminy Poczesna.

EG
Galeria: Radio Fiat

Oficjalne otwarcie hali sportowej w Słowiku

Skip to content