Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i higieny – akcja sanepidu

Rozpoczęła się wojewódzka akcja „Koronawirus – przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”. Została ona zainicjowana przez wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach i odbywa się również w naszym regionie.

Podczas akcji rozdawane są ulotki, które mają zwrócić uwagę na powagę pandemii koronawirusa. Edyta Kapelka, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie, mówi o celach:

Ulotka ma za zadanie przypomnieć wszystkie zasady sanitarne, a także wzmóc naszą czujność przed nadchodzącym sezonem jesiennym. Wtedy będziemy mieli również do czynienia z grypą.

Na ulotce odnajdziemy spis podstawowych zasad sanitarnych jakich należy przestrzegać, by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Dowiadujemy się z niej m.in. jak prawidłowo nosić maseczkę i myć ręce. Przypomina się również o zachowywaniu bezpiecznej odległości w przestrzeni publicznej (1,5 m) oraz o zasłanianiu nosa i ust podczas kaszlu czy kichania. Edyta Kapelka, wyjaśnia gdzie ulotka będzie dostępna:

Ulotki będą przekazywane do instytucji publicznych, sklepów, do miejsc gdzie często pojawiają się klienci. Mam nadzieję, że właściciele czy też dzierżawcy sklepów będą tę ulotkę udostępniać w miejscach widocznych.

Ze względu na zbliżający się sezon grypowy, zaleca się także wykonywanie szczepień przeciwko grypie. Pamiętajmy jednak, aby robić to w prawidłowy sposób i dobrze się do tego przygotować:

– Zalecamy szczepienia przeciwko grypie. Już możemy pytać o szczepionki w aptekach i rozmawiać ze swoimi lekarzami rodzinnymi. Pamiętajmy, żeby zaszczepić się przeciwko grypie, powinniśmy mieć konsultację lekarską i być całkowicie zdrowi, aby szczepionka była bezpieczna i chroniła nas przed powikłaniami grypowymi – mówi Edyta Kapelka

Ostatnio można było zaobserwować wzrost zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. W ten sposób zmniejszamy ryzyko zakażenia.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content