Na co dzień ratują ludzkie życie. Są odważni i potrafią radzić sobie w nie jednej trudnej sytuacji. Ich wysiłek i poświęcenie dla dobra innych nie byłyby jednak możliwe bez odpowiedniego wyposażenia. Aby straż pożarna wypełniała swoje obowiązki z jeszcze większą skutecznością, od 20 grudnia – w czasie interwencji – będzie mogła użyć nowego sprzętu. Wóz strażacki w większości sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości tym razem otrzymała gmina Kłomnice.

W uroczystości przekazania pojazdu uczestniczyła również Monika Fajer, prezes częstochowskiego okręgu Solidarnej Polski:

– Fundusz Sprawiedliwości przekazał na ten cel 200 tys. zł. Wkład własny wyniósł 30 tys. zł. Walczyliśmy o ten wóz i na szczęście się udało. Bardzo się z tego powodu cieszę, a z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim strażakom oraz mieszkańcom gminy Kłomnice wszelkiego dobra.

Udzielanie wsparcia finansowego służbom ratującym ludzkie życie jest możliwe dzięki rozszerzeniu formuły działania Funduszu Sprawiedliwości. Zgodnie z przyjętym programem, o wsparcie mogą ubiegać się gminy oraz miasta na prawach powiatów z całego kraju. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafia do poszczególnych jednostek OSP:

– Fundusz Sprawiedliwości – jak sama nazwa wskazuje – sprawiedliwie rozdaje środki. Pomoc świadczona jest tam, gdzie jest ona niezbędna. Skierowana jest również do strażaków, ponieważ to oni ratują ludzkie życie. Przyjeżdżają na miejsca wypadków oraz innych tragedii.

W latach 2017-2020 Fundusz Sprawiedliwości wyposażył strażaków ochotników w specjalistyczny sprzęt za ponad 180 mln zł.

Do Ochotniczych Straży Pożarnych trafiło m.in. ponad 140 samochodów ratowniczo-gaśniczych, tysiące zestawów ratownictwa medycznego, defibrylatory, pilarki, nożyce do cięcia karoserii, noże do pasów bezpieczeństwa, kamery termowizyjne, radiotelefony, ubrania ochronne, hełmy, a także buty strażackie.

ABK

Skip to content