Wyjątkowa Gala Wolontariatu w Łazach

Czy za pomoc i ofiarność można wyróżnić całą wioskę? Albo uhonorować wolontariuszy, którzy mają od 7 do 13 lat? To oczywiście możliwe i przekonają się o tym uczestnicy IV Gali Wolontariatu w Łazach, która odbędzie się w piątek (8 grudnia)o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach.
Gala Wolontariatu w Łazach organizowana jest od czterech lat z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia. Podczas Gali chcemy podziękować społecznikom za ich dobrowolną pracę i pokazać, jak potrzebny i wartościowy jest wolontariat – podkreśla Bożena Strzelecka-Kłopot, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach.
W tegorocznej edycji Gali wręczymy wyróżnienia aż w 6 kategoriach. Będą to m.in. Dobroczyńcy Roku, Społecznicy Roku i Bohater Roku. Ciekawostką jest nagroda dla wioski Turza w gminie Łazy. Mieszkańcy pomogli jednej z rodzin, której katastrofa budowlana zniszczyła dom. Dzięki akcji wspólnie prowadzonej z sołtysem, księdzem, kołem gospodyń wiejskich mieszkańcy Turzy bardzo szybko zebrali niezbędne środki. Dzięki m.in. tym pieniądzom i pomocy OPS poszkodowana rodzina szybko mogła wrócić do odbudowanego domu. Dlatego do Turzy trafi tytuł Darczyńca Roku – zaznaczyła Bożena Strzelecka-Kłopot.20 statuetek trafi także do dzieci w wieku od 7 do 13 lat ze świetlicy środowiskowej „Stokrotka”. Rozwijamy właśnie tutaj ideę wolontariatu, a dzieci starają się pomagać m.in. starszym. Zbierały maskotki dla maluchów na oddziałach onkologicznych oraz wspierały akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Podczas Gali dzieci zaśpiewają także wszystkim zgromadzonym – dodała dyrektor OPS Łazy.
Wśród uhonorowanych będą także firmy, które np. nieodpłatnie wspierały OPS m.in. meblami, współorganizując wycieczki dla dzieci, pomagając finansowo lub udzielając bezpłatnej porady prawnej zainteresowanym.

Gdy organizowaliśmy pierwszą Galę Wolontariatu w 2014 roku chcieliśmy pokazać, że OPS to nie jedynie instytucja zajmująca się pomocą i „rozdawnictwem” pieniędzy. To także miejsce na nietuzinkową, innowacyjną działalność. A wolontariat pozwolił nam zaprezentować się szerzej. Udało nam się rozpropagować idę wolontariatu – dodała dyrektor OPS Łazy. IV Galę Wolontariatu w Łazach współorganizuje Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content