Znieważyły policjantów – rekordzistka miała ponad 5 promili

W ubiegłym tygodniu policjanci z Olsztyna zatrzymali dwie mieszkanki powiatu rybnickiego, które znieważyły i naruszyły ich nietykalność cielesną podczas prowadzonej wobec nich interwencji.

Badanie na zawartość alkoholu wykazały, że kobiety były kompletnie pijane. Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, to właśnie alkohol jest najczęstszym powodem agresji, do której w tym przypadku zostali wezwani mundurowi.

– patrol z Olsztyna otrzymał zgłoszenie o dwóch awanturujących się klientkach, które nie chciały opuścić jednego z olsztyńskich lokali gastronomicznych, uniemożliwiając jego zamknięcie. Gdy policjanci dotarli na miejsce zastali dwie kobiety w wieku 53 i 58 lat, które były bardzo pobudzone i agresywne. Gdy zobaczyły policjantów, zaczęły ich wyzywać, używając przy tym wulgarnych i obelżywych słów. Nie stosowały się też do wydawanych poleceń – mówiła podkomisarz.

Po wyprowadzeniu z lokalu jedna z kobiet wpadła w furię i zaczęła popychać policjantów oraz szarpać ich za mundury. Stróże prawa usłyszeli też, że zostaną zwolnieni ze służby.

– 58-latka miała ponad 5 promili alkoholu w organizmie, a jej 53-letnia koleżanka ponad 1,5. Gdy wytrzeźwiały usłyszały zarzut znieważenia policjantów, za co grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub nawet kara roku pozbawienia wolności. 58-latka dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej stróżów prawa, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności – dodała oficer prasowa częstochowskiej policji.

Szeroki zakres czynności policyjnych wywołuje niejednokrotnie wiele emocji. Policjanci z Częstochowy podejmują około 200 interwencji dziennie i za każdym razem narażeni są na niezadowolenie osoby, względem której podejmowane są czynności służbowe. Przypominamy, że w takich sytuacjach każdy może złożyć zażalenie na czynności policjantów, ale nikt nie ma prawa znieważać funkcjonariusza publicznego lub naruszać jego nietykalności cielesnej, podobnie jak każdego innego człowieka.

BNO

Skip to content