„Nie dokazuj…”, czyli Markowe piosenki

Marek Grechuta był niezwykle wrażliwym artystą, posiadającym własny, wyjątkowy styl. Wciąż pojawiają się osoby, które podejmują się odtworzenia jego piosenek. Jedną z nich jest Krzysztof Drynda, inicjator koncertu: „Nie dokazuj…”, czyli Markowe piosenki. Między innymi o wydarzeniu, które będzie miało miejsce 1 grudnia, opowiadał w Poranku Radia Fiat.

Krzysztof Drynda dwukrotnie przywiózł wyróżnienie z ogólnopolskiego konkursu “Grechuta Festival” w 2013 r. oraz 2018 r. Skupił wokół siebie muzyków, którzy wychowani na dyskografii Grechuty, postanowili “Ocalić od zapomnienia” brzmienia tamtych lat. Jak wyglądały początki?

Od czasów licealnych ta poezja we mnie siedziała. Od dawna już człowiek słuchał tych piosenek, później stał się ich wykonawcą. No i tak przez lata gdzieś dojrzewał pomysł, żeby zrobić taki tematyczny recital. Ideą było to, aby zagrać te piosenki tak jak dawniej. Czasami tytułujemy nasze recitale “…jak dawniej”, czyli gramy tak jak kiedyś nagrano to na płytach bez udziwnień, bez kombinacji.

Utwory, które zostaną zaprezentowane w Klubie Stacherczak, to piosenki znane i mniej znane. Gość porannej rozmowy wyjaśnił, jak wybrany został repertuar:

– Generalnie tak pół na pół, czyli część jego przeboju znanych, lubianych i śpiewanych, sztandarowych. I sięgnęliśmy również po utwory mniej znane, ale równie piękne z lat 70.

Na koncercie wystąpią: Krzysztof Drynda, Wojtek Królikowski, Sylvia Ostalska, Tomek Szejka, Sławek Żydek, Łukasz Pasoń. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 20:00.

Skip to content