Exact Systems Norwid Częstochowa rok 2022 kończy serią 11 zwycięstw z rzędu. W ostatniej kolejce pierwszej połowy rundy zasadniczej częstochowianie odnieśli ważne zwycięstwo nad Legią Warszawa.

W efekcie środowe zwycięstwo dało podopiecznym Leszka Hudziaka fotel lidera Tauron I Ligi. Tak trener skomentował kolejną wygraną:

Dwa sety po naszej myśli… wygraliśmy dosyć wysoko, ale wiedzieliśmy, że zespół Legii jest nieobliczalny. Byli bardzo agresywni na zagrywce oraz w ataku. W trzecim secie zmiana atakującego na Szczepaniaka przyniosła im korzyść, bo nie potrafiliśmy go zatrzymać. W czwartym secie już naprawiliśmy poprzednie błędy i dociągnęliśmy wynik do końca. To zwycięstwo daje nam dużą satysfakcję.

Patrząc wstecz, ostatnie miesiące dla klubu nie były łatwe. Trener Hudziak po tym okresie, szczególnie dziękuje zawodnikom:

Wielkie brawa dla chłopaków, którzy w tym trudnym okresie mi zaufali mi i zaangażowali się w owocne wyniki. Będziemy starać się powtórzyć wynik z pierwszej rundy, ale będzie to bardzo trudne. W pierwszej szóstce jest bardzo ciasno, jeden mecz może wszystko zmienić i mamy tego świadomość.

Teraz czas na świąteczną przerwę i odpoczynek. Ten jednak długi nie będzie, pierwszy mecz już 5 stycznia o godzinie 20:30. Exact Systems Norwid Częstochowa w Hali Sportowej Częstochowa podejmie zespół Krispolu Września.