Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w Rudnikach

Peregrynująca od 6 kwietnia kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej wędruje po Dekanacie Praszkowskim. Wierni z parafii św. Mikołaja w Rudnikach przywitali Obraz w niedzielę 5 maja.

Powitanie wizerunku Matki Bożej rozpoczęto wspólnym czuwaniem i modlitwą. Następnie wierni we wspólnej procesji z wizerunkiem Matki Bożej przeszli do kościoła, gdzie uczestniczyli we Mszy św. Przyjęcie obrazu wiąże się z szeregiem przygotowań, zarówno na szczeblu parafialnym, jak i indywidualnym.

– Skupiłam się przede wszystkim na przygotowaniu duchowym i modlitwie. To jest najważniejsze, aby się duchowo przygotować i wierzyć. Matka Boża jest Królową Nieba i Ziemi, mamą naszego Pana Jezusa Chrystusa, a także naszą mamą – powiedziała Maria Kulig, jedna z parafianek.

Szymon Cieślak, jeden z lokalnych strażaków, argumentował, że wiara jest bardzo istotną kwestią także dla ich profesji.

– Jak powiada nasze motto i hymn na sztandarze: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Wiara jest częścią naszego życia od pokoleń i staramy się to pielęgnować. Matka Boża jest przecież częścią wiary. Jako strażacy pragniemy, aby Maryja chroniła nas w trudnych sytuacjach, m.in. na akcjach. Modlimy się o to, aby ludzie nie odwracali się od wiary, bo to część naszego życia – powiedział strażak posługujący przy peregrynacji.

Kolejnym miejscem, do którego zawędruje kopia Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny, będzie parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dalachowie. Następnie kopia opuści Dekanat Praszkowski, aby peregrynować po Dekanacie św. Wojciecha w Wieluniu. Tam, jako pierwszą nawiedzi parafię w Dzietrznikach.

BNO

Skip to content