Matka Boża Częstochowska u Miłosiernego Syna

Fot. Parafia Miłosierdzia Bożego w Cieciułowie

Parafia Miłosierdzia Bożego w Cieciułowie była kolejnym miejscem, do którego zawędrowała kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

W sobotę, 4 maja Obraz został powitany przez parafian i duchownych modlitwą oraz śpiewem, aby następnie udać się do kościoła i wspólnie uczestniczyć w Mszy św. Proboszcz ks. Stanisław Tyburski wyjaśnił, że pojawienie się Matki Bożej Częstochowskiej w parafii to przyjście Rodzicielki do swojego miłosiernego Syna.

– Matka Boża przychodzi do swojego Miłosiernego Syna podobnie, jak do każdego człowieka. Zaangażowanie naszych parafian było bardzo duże, co mnie niezmiernie cieszy – mówił duchowny.

Uczestniczący w przywitaniu obrazu ks. Tomasz Turczyn, proboszcz sąsiedniej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dalachowie tłumaczył, że przegotowania do przyjęcia obrazu trwały w ich parafii od bardzo dawna.

– Formalne przygotowania rozpoczęliśmy tak naprawdę już rok temu, kiedy na Radzie Parafialnej omawialiśmy temat peregrynacji. Tak ważne wydarzenie przeżywamy w tym miejscu po raz pierwszy, ponieważ nasza parafia została formalnie erygowana w 1985 roku, a peregrynacja obrazu Matki Bożej miała miejsce wcześniej – wyjaśnił ks. Tomasz Turczyn.

Następnym miejscem, do którego zawędruje kopia Cudownego Obrazu Najświętszej Maryi Panny, będzie Parafia Miłosierdzia Bożego w Rudnikach w Dekanacie Praszkowskim.

BNO

 

Galeria: Parafia Miłosierdzia Bożego w Cieciułowie

Peregrynacja Cieciułów 2024

Skip to content