Fot. Radio Fiat

W parafii Świętej Rodziny w Częstochowie trwają półkolonie zorganizowane dla dzieci z okolicznych szkół. W czasie ich trwania najmłodsi mają okazję skorzystać z wielu atrakcji, zlokalizowanych zarówno w Częstochowie, jak i poza miastem.

Jedną z nich jest m.in. wyjazd do Wisły.

– Wczoraj bawiliśmy się w podchody. Podzieliliśmy się na kilka grup i szukaliśmy skarbu. Była to wielka atrakcja dla dzieci, gdyż poznawali nasze miasto. Było upalnie, a atmosfera – gorąca. Dzisiaj (w drugim dniu) w auli archikatedralnej Nazaretu organizujemy zabawy dla dzieci, także takie z nagrodami. Z kolei jutro wyjątkowy dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Jedziemy rano na wycieczkę do Wisły, by w upalną pogodę wybrać się do aquaparku – mówi organizator przedsięwzięcia, ks. Łukasz Sakowski z parafii Świętej Rodziny.

W tegorocznych półkoloniach organizowanych przez parafię archikatedralną wzięło udział blisko 50 dzieci. Przy tak licznym gronie niezwykle ważna jest pomoc opiekunów, dbających o porządek oraz przede wszystkim bezpieczeństwo najmłodszych uczestników. Jednym z nich jest Anna Wewiór-Wiśniewska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie.

– Tworzymy takie grono nauczycieli, którzy lubią się angażować, kochają dzieci i pracę w roku szkolnym oraz podczas wakacji. Dzieci dzielimy na mniejsze grupy, aby łatwiej można było je pilnować. Mamy szereg dzieci z różnych środowisk, które musimy ze sobą zapoznać. Grupa jest duża, jednak są w niej osoby, które znamy. Stąd wiemy, czego się spodziewać – powiedziała nauczycielka.

Półkolonie organizowane pod koniec wakacji przez parafię Świętej Rodziny to już kilkuletnia tradycja. W tym roku rozpoczęły się one w środę 16 sierpnia i potrwają do piątku. Wcześniej (bo na początku lipca) młodzi parafianie udali się na czterodniowy wyjazd nad morzem.

BNO

 

Skip to content