Niedzielny wieczór (05.05.2024) w Miejskim Domu Kultury w Radomsku stanął pod znakiem Jazzu. Wszystko za sprawą koncertu Ewy Urygi z zespołem, który wprowadził zgromadzoną publiczność w świat zainspirowany twórczością Mahalii Jackson, amerykańskiej wokalistki, która zrewolucjonizowała muzykę gospel, wprowadzając do niej elementy bluesa i jazzu.

Wokalistka Ewa Uryga przyznaje, że w utworach amerykanki usłyszała tęsknotę za Bogiem.

– Każda dusza jest własnością Boga i w niej jest zapisana tęsknota za Nim. Ta tęsknota jest wpisana w nas, bo wyszliśmy od Boga i to jest zupełnie naturalne. Ja w tej muzyce usłyszałam tę tęsknotę. Nie było w niej depresji, ale cierpienie, ból i nadzieja – mówiła.

Koncert Ewy Urygi z zespołem był ostatnim majówkowym wydarzeniem, zorganizowanym w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

– Kończymy wielką majówkę z Miejskim Domem Kultury. Rozpoczęliśmy ją od potańcówki z Radomszczańską Kapelą Podwórkową. Później była noc filmowa, spektakle teatralne, a na zakończenie koncert Ewy Urygi z zespołem. Na ten koncert czekaliśmy od ponad trzech lat, ale pandemia, a później inne sytuacje pokrzyżowały te plany. W myśl przysłowia „do trzech razy sztuka” wreszcie udało się dopiąć ten koncert. Było warto – przyznał Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Koncert „Mahalia Jackson in Memoriam” odbył się w fantastycznym wykonaniu Ewy Urygi (wokal), Bogusława Kaczmara (fortepian), Pawła Pańty (kontrabas) oraz Doroty Piotrowskiej (perkusja).

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Koncert Ewy Urygi z zespołem w MDK Radomsko

Skip to content